Futsal – Kolejka pełna niespodzianek!

W sobotę 3 grudnia, rozegrano piątą kolejkę spotkań Włoszczowskiej Ligi Halowej Piłki Nożnej. Śmiało można nazwać kolejką niespodzianek. Lider podejmował trzecią drużynę ligi i… pierwsza niespodzianka. Galactikos kroczący od zwycięstwa do zwycięstwa niespodziewanie przegrywa z Sokołem Włoszczowa 1:5. Mimo porażki utrzymuje pozycję lidera, gdyż ma korzystniejszy bilans bramek. Na pozycję wicelidera awansował Sokół Włoszczowa. Mecz wicelidera z przedostatnią drużyną ligi to kolejna niespodzianka. Faworyzowany zespół Wola Team przegrywa swój mecz z Raf-Polem i spada na trzecią pozycję.

Nasz zespół w piątej kolejce rozgrywał mecz z dziesiątą drużyną ligi Ostrów Team. Faworytem spotkania była oczywiście drużyna z Koniecpola, która po czterech seriach spotkań zajmowała szóste miejsce z dorobkiem sześciu punktów. Mecz rozpoczął się o godzinie 14. ArtCar od początku meczu narzucił swój styl gry i nie pozwolił drużynie przeciwnej na rozwinięcie skrzydeł. Z każdą minutą widać było przewagę drużyny z Koniecpola, która grała bardzo dobrze w obronie i skutecznie w ataku. Po dziewięciu minutach gry na tablicy świetlnej było już 2:0. Cały czas to nasz zespół prowadzi grę i po kilku minutach strzela kolejną bramkę. Na sześć minut przed gwizdkiem kończącym pierwszą połowę Ostrów strzela kontaktową bramkę. Stracona bramka nie podłamała naszego zespołu tylko dała jeszcze większego „kopa” do ataku. Na efekt nie trzeba było długo czekać. Strzelamy czwartą bramkę i prowadzimy 4:1. Takim też wynikiem kończy się pierwsza połowa. Po zmianie stron, nie wiele się zmieniło, stroną przeważającą nadal jest bardzo dobrze grający zespół z Koniecpola. Kolejne bramki były tylko kwestią czasu. Cała druga połowa to ogromna przewaga w grze i bramki strzelane przez nasz zespół. W końcówce spotkania odpuszczamy grę w defensywie czego efektem były stracone dwie bramki. ArtCar Koniecpol po bardzo dobrym spotkaniu nie daje najmniejszych szans rywalowi i pewnie pokonuje zespół Ostrów Team 11:3. Było to trzecie zwycięstwo w lidze i drugie z rzędu. Popis strzelecki dał G. Kurpios, który w meczu zdobył aż 6 bramek. Nie wiele mniej strzelił W. Stanek, który zaaplikował gościom 3 bramki. Po jednej bramce dołożyli A. Wojciechowski oraz P. Wieckowicz z rzutu karnego. Na pochwałę zasługują nie tylko strzelcy ale cała drużyna bez której nie można by było osiągnąć tak korzystnego wyniku. ArtCar po zwycięskim meczu awansował na piątą pozycję w lidze i do lidera traci już tylko trzy punkty! W ligowych rozgrywkch mamy teraz dwa tygodnie przerwy. W tym czasie zamierzamy rozegrać kilka sparingów. 17 oraz 18 grudnia powracamy na ligowe parkiety. W sobotę 17 grudnia o 18, zagramy z czerwoną latarnią ligi Mal-Met Włoszczowa a dzień później o godzinie 9 z Raf-Polem Mieczyn.

ArtCar Koniecpol – Ostrów Team 11-3 (4:1)