FUTSAL, Koniecpol z kompletem punktów!

Po raz ostatni w tym roku zagrała Włoszczowska Liga Piłki Nożnej Halowej. Następne mecze dopiero 7 stycznia 2012. W miniony weekend 17 i 18 grudnia zostały rozegrane odpowiednia VI i VII kolejka spotkań. Bardzo dobrze spisała się koniecpolska drużyna, która przywiozła komplet punktów.

W VI kolejce, ArtCar zmierzył się z czerwoną latarnią ligi, która w dotychczasowych pięciu spotkaniach nie zdobyła żadnego punktu. Mecz zaplanowano na godzinę 18 i tak też się rozpoczęło. ArtCar w tym spotkaniu był faworytem i każdy inny wynik niż zwycięstwo byłby sporą sensacją. Mecz rozpoczął się co prawda dość sensacyjnie gdyż goście drużyna Mal-Met Włoszczowa już po 4 minutach gry prowadziła 0:2. W 8 min. było już 3:2 dla nas, ale strzałem życia popisał się zawodnik Mal-Metu i doprowadził do remisu. Z każdą minutą rosła przewaga drużyny z Koniecpola, która na przerwę schodziła już z wynikiem 6:3. Po zmianie stron już nie pozwoliliśmy drużynie gości na rozwinięcie skrzydeł. Zepchnęliśmy rywala do głębokiej defensywy a sami strzelaliśmy kolejne bramki. Ostatecznie licznik strzelecki zatrzymał się na 17 bramkach.

ArtCar Koniecpol – Mal-Met Włoszczowa 17:3 (6:3)
R. Marcinkowski x2

Niedzielne spotkanie to już poprzeczka podniesiona o kilka szczebli. Rywal dużo bardziej wymagający a co więcej na fali. W ostatnich trzech spotkaniach zanotował komplet punktów co dało mu bardzo dobre siódme miejsce w tabeli. Nasz zespół aby realnie myśleć o awansie do I ligi to spotkanie po prostu musiał wygrać. Niedziela godzina 9 rozpoczynamy mecz. Historia lubi się powtarzać, szybko tracimy bramkę. Stracony gol nie podłamał drużyny lecz dodał przysłowiowego „kopa” do ataku na bramkę rywala. Strzał za strzałem ale jak piłka nie chciała wpaść do bramki tak nie wpadała. W 12 min. pierwszej połowy udaje się doprowadzić do wyrównania. Mecz toczony w szybkim tempie mógł się podobać kibicom zgromadzonym we włoszczowskiej hali. Jeszcze przed przerwą udaje się nam wyjść na prowadzenie, którego nie oddaliśmy do końca pierwszej połowy. Po zmianie stron mecz się wyrównał. Akcja za akcje. Szybka kontra gości zmusiła bramkarza ArtCara do kapitulacji. Raf-Pol znowu remisuje. Tak jak w pierwszej połowie znowu podkręcamy tempo gry i szybko wychodzimy na kolejne prowadzenie w tym spotkaniu. Goście podłamani tym faktem szybko tracą czwartą bramkę. Ataki drużyny z Koniecpola suną raz z lewej raz z prawej strony i tylko szczęście bramkarza gości ratuje go przed stratą kolejnych bramek. Jeszcze w końcówce dokładamy piątą bramkę co uspokaja drużynę. Zemściło się to na ok. 2 min przed zakończeniem spotkania Raf-Pol wyprowadził kolejną szybką kontrę prawym skrzydłem i zmniejszył straty do dwóch bramek. Na więcej już nie pozwoliliśmy rywalowi w tym spotkaniu i pewnie wygrywamy kolejny mecz w lidze.

ArtCar Koniecpol – Raf- Pol Mieczyn
Bramki:
B. Cegieła
A. Wojciechowski
G. Kurpios

Jak już wcześniej informowaliśmy były to ostatnie spotkania w 2011 roku. Liderem II ligi po siedmiu spotkaniach jest LUKS Sokół Włoszczowa, który zgromadził 18 punktów. Nasz zespół po dwóch zwycięstwach awansował na czwartą lokatę w tabeli i ma tyle samo punktów co drugi i trzeci zespół ligi z tym, że mają po jednym meczu rozegranym mniej. Mecze te zostaną rozegrane już w 2012. Zawodnicy powrócą na parkiet dopiero 7 stycznia. Dla naszego zespołu będzie to kolejny bardzo ważny mecz w walce i I ligę.