200 lat dla Pani Stefanii

Jadwiga Stefania Więsek urodziła się wtedy, kiedy Polska wciąż jeszcze była pod zaborami, świat nie słyszał jeszcze o dwóch wielkich totalitaryzmach, a I wojna światowa powoli zbliżała się do końca. 11 września skończyła 100 lat.

Pięknego wieku Pani Jadwidze pogratulował osobiście prezydent Stargardu Rafał Zając wraz ze współpracownikami- zastępcą Ewą Sową i Jarosławem Hajdukiem – dyrektorem Wydziału Spraw Obywatelskich. Prezydent przekazał na ręce Jubilatki życzenia w imieniu swoimi oraz imieniu wszystkich mieszkańców naszego miasta, a także list gratulacyjny od prezesa rady ministrów Beaty Szydło.

– Życzę, aby w kolejnych latach dopisywało Pani dobre zdrowie i aby spotkało Panią jeszcze wiele szczęśliwych chwil, dni i lat – mówił prezydent Zając.

Jadwiga Stefania Więsek urodziła się 1 września 1917 roku w miejscowości Koniecpol w dzisiejszym województwie śląskim, w powiecie częstochowskim. W Stargardzie zameldowana jest od 1945 roku, wtedy też, 24 grudnia wzięła ślub.

Uroczystość urodzinowa, w gronie rodzinnym, odbyła się w jednej ze stargardzkich restauracji.

Pani Jadwiga jest jedyną osobą ze Stargardu, która w tym roku kończy 100 lat. Obecnie w naszym mieście są trzy osoby, wszystkie to panie, które mają za sobą wiek życia. Najstarsza osoba żyjąca w Stargardzie urodziła się w 1913 roku.

Źródło: www.stargard.pl

Share This:

Comments

comments