80-latek chciał podpalić sąsiadów

80-latek z Koniecpola oblał drzwi sąsiadów podpałką do grilla, a następnie je podpalił. Na szczęście pożar został szybko zauważony, a pierwsze podejrzenia skierowano na odpowiednią osobę. Wiekowy podpalacz został zatrzymany przez policję.

Sąsiedzki konflikt mógł doprowadzić do prawdziwej tragedii. Gdyby nie czujność, a następnie szybka reakcja domowników z podpalonego mieszkania, mogło skończyć się śmiercią w płomieniach. Na szczęście skończyło się na chwili strachu i nadpalonych drzwiach.

 

Zdarzenie miało miejsce 4 marca w Koniecpolu. W mieszkaniu 80-letniej kobiety pojawił się dym, a chwilę później syn starszej pani zauważył ogień. Oboje opuścili mieszkanie i powiadomili o zdarzeniu odpowiednie służby. Policjanci dość szybko ustalili, że sprawcą podpalenia jest skonfliktowany z kobietą sąsiad-rówieśnik. To właśnie on, używając podpałki do grilla, podłożył ogień. Kiedy sytuacja zrobiła się gorąca, 80-latek ukrył się przed policją. Po dwóch dniach poszukiwań został zatrzymany. Usłyszał zarzut narażenia innych osób na niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia. Decyzją prokuratora zastosowano wobec niego dozór policyjny oraz zakaz zbliżania się do pokrzywdzonych.

źródło fakt.pl

Share This:

Comments

comments

Dodaj komentarz