Bandycki napad na trzyosobową rodzinę

Policjanci z Koniecpola niemal natychmiast po brutalnym napadzie na trzyosobową rodzinę zatrzymali dwóch młodych napastników. Sprawca pobili i zaatakowali nożem 36-letniego właściciela domu, a następnie ukradli telewizor i inne wartościowe rzeczy.

9 grudnia ok. godz. 18.30 do jednego z domów w gminie Dąbrowa Zielona weszli dwaj zamaskowani mężczyźni, którzy zagrozili śmiercią trzyosobowej rodzinie. Sprawcy byli brutalni. Związali ręce pokrzywdzonym, a następnie zażądali pieniędzy i biżuterii. W czasie napadu zranili nożem 36-letniego właściciela domu oraz dręczyli psychicznie jego żonę i dziecko. Podczas tej sytuacji do mieszkania wszedł brat pokrzywdzonej kobiety. Napastnicy pobili go i ukradli telefon oraz papierosy.

Sprawcy zapakowali do torby telefon, tablet, ceramikę i biżuterię. Ukradli również nowy telewizor. Policjanci szybko wytypowali napastników. Jeden z nich, 15-letni mieszkaniec powiatu częstochowskiego, został zatrzymany zaraz po napadzie. Podczas patrolu funkcjonariusze z Koniecpola zauważyli jadącego na rowerze 19-letniego mężczyznę, który wiózł torbę oraz skradziony telewizor. Na widok mundurowych porzucił łup i rower, uciekając do lasu. Policjanci po krótkim pościgu zatrzymali mężczyznę. Okazało się, że 19-latek, jego 15-letni wspólnik oraz inny 15-letni chłopak tego samego dnia napadli na przypadkowego zbieracza złomu. Sprawcy zagrozili mężczyźnie śmiercią, rozebrali go i ukradli jego ubrania.

19-letni napastnik odpowie za dokonanie trzech przestępstw rozbójniczych, w tym z udziałem niebezpiecznego narzędzia. Grozi mu wieloletnie więzienie. Nieletni staną przed sądem rodzinnym.

źródło KMP Częstochowa

Share This:

Comments

comments

Dodaj komentarz