Czy burmistrz Koniecpola powinien zostać gejem?

Przeciągało się, ale w końcu się udało. Słupsk poinformował, że premier Kopacz dotrzymała słowa danego Robertowi Biedroniowi i gmina otrzymała pomoc o rządu

Przypomnijmy: w połowie czerwca Robert Biedroń zwrócił się do Ewy Kopacz z prośbą o udzielenie przez rząd bezzwrotnej pożyczki wysokości 7,5 mln zł. Stało się to po tym, jak sąd arbitrażowy w Warszawie wydał wyrok nakazujący miastu zapłatę ok. 24 mln zł firmie Termochem, jednemu z wykonawców aquaparku, którego budowa trwa do dziś. Według prezydenta Biedronia wypłata tej kwoty byłaby dla miasta katastrofą, bo już teraz jego długi sięgają 300 mln zł.

Sprawa udzielenia pomocy Słupskowi przez rząd budzi niemałe kontrowersje w środowisku samorządowym. Po pierwsze rząd nie mógł dać pożyczki Słupskowi, więc wybrał inne rozwiązanie, dotychczas dość niespotykane – de facto – obiecał granty na inwestycje. Po drugie – skoro Słupsk – to dlaczego nie inni…

Prezes Związku Miast Polskich zwrócił się nawet do premier Kopacz o udzielenie podobnej pomocy zadłużonej i dotkniętej suszą gminie Koniecpol.

– Doceniając gest rządu wobec Słupska chcę wierzyć, że obywatele Rzeczypospolitej mogą również liczyć na pomoc swojego państwa w sytuacji opisanego kryzysu, którego charakter przywodzi na myśl problemy, z którymi borykają się państw trzeciego świata – napisał prezes ZMP.

Jak podkreślił dostęp do bieżącej wody jest bowiem potrzebą elementarną. – Mam zatem nadzieję, że ta wstydliwa sprawa spotka się z zainteresowaniem Pani Premier.

Koniecpol nie uzyskał jednak na razie nic u rządu PO i PSL, czego nie zapomniał wytknąć premier Janusz Król, dziennikarz „Wspólnoty”.

źródło portalsamorzadowy.pl

Share This:

Comments

comments

Dodaj komentarz