Kierujący na „podwójnym gazie”

 

Pomimo licznych apeli częstochwscy policjanci w dalszym ciągu ujawniają i zatrzymują jadących na tzw. „podwójnym gazie”. Wczoraj policjanci z częstochowskiej „drogówki” zatrzymali 5 nietrzeźwych kierujących na gorącym uczynku przestępstwa. Wśród zatrzymanych, którzy kierowali pod działaniem alkoholu byli również rowerzyści. Za jazdę rowerem w stanie nietrzeźwości grozi kara do roku pozbawienia wolności.

Minionej doby częstochowscy policjanci zatrzymali na gorącym uczynku przestępstwa 5 nietrzeźwych kierujących. Do jednego z zatrzymań jadącego na „podwójnym gazie” pojazdem doszło w miejscowości Janów. W trakcie patrolowania rejonu służbowego policjanci postanowili zatrzymać do kontroli kierującego samochodem marki „Fiat 170”. Po jego przebadaniu okazało się, że 52- letni mieszkaniec powiatu częstochowskiego ma prawie 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Tego samego dnia w miejscowości Lelów, policjanci z KP w Koniecpolu, po zatrzymaniu do kontroli drogowej i sprawdzeniu stanu trzeźwości 44- letniego rowerzysty okazało się, że ma prawie 2 promile alkoholu. Do kolejnego zatrzymania tym razem nietrzeźwego kierującego motorowerem doszło w Przymiłowicach. Zatrzymany przez patrol Częstochowskich Oddziałów Prewencji kierujacy tym pojazdem miał ponad 0,5 promila alkoholu.

Częstochowska policja apeluje o rozsądek. Pamiętajmy, że jazda w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem. Policja przypomina, że decydowanie się na jazdę nawet rowerem, po tzw. „przysłowiowym kieliszku” może być przyczyną nie tylko kolizji drogowych, ale może prowadzić do poważnych zdarzeń na drodze. Jazda na „podwójnym gazie” może doprowadzić do wypadków drogowych, w wyniku których uczestnicy zdarzeń mogą odnieść poważne obrażenia ciała.

źródło http://www.czestochowa.slaska.policja.gov.pl

Share This:

Comments

comments

Dodaj komentarz