Koniecpolski dworzec przejdzie remont

Kolejarze ogłosili przetarg na remont dworca w Koniecpolu. Prace obejmą zarówno odnowienie elewacji, zagospodarowanie przyległego terenu, jak i hol dworca z poczekalnią.

Zakres prac obejmuje m.in. odnowienie elewacji budynku. Zostanie wymieniona stolarka okienna i drzwiowa oraz parapety. Ubytki gzymsów, cegieł i innych elementów architektonicznych zostaną uzupełnione, a tynki naprawione – z ponownym malowaniem.

 

Wyremontowany zostanie również hol dworca. Ściany i sufit zostaną odnowione, wymienione zostaną oprawy oświetleniowe z instalacją elektryczną, głośniki. Poczekalnia zostanie wyposażona w ławki i kosze.

Zostanie również zagospodarowany teren wokół budynku. Przewiduje się wykonanie dróg dojścia do budynku, parkingu wraz wydzieleniem miejsc dla osób niepełnosprawnych, stojaków na rowery. Ponadto planowana jest budowa toalety z przystosowaniem do obsługi niepełnosprawnych.

Termin składania ofert mija 24 marca. Jedynym kryterium jest cena. Wykonawca będzie miał 120 dni na wykonanie prac, licząc od daty podpisania umowy.

Koniecpol leży na liniach 61 Kielce – Fosowskie i 64 Kozłów – Koniecpol. Dwukondygnacyjny obiekt, wpisany do gminnej ewidencji zabytków, został wybudowany w 1910 r. Ceglany dworzec posiada charakterystyczną „zamkową” wieżę.

źródło rynek-kolejowy.pl

Share This:

Comments

comments

Dodaj komentarz