Laureat Drzewa Roku w Michałowie?

Twarz na korze brzozy w Michałowie przyciąga tajemnicą. To może być Drzewo Roku Klubu Gaja. Zapraszamy do głosowania mieszkańców województwa śląskiego, Koniecpola i Michałowa!

PRZYJMUJEMY GŁOSY TYLKO DO KOŃCA CZERWCA
Wejdź na: drzewo roku

Spośród 85 drzew zgłoszonych z całej Polski do konkursu Klubu Gaja Drzewo Roku jury wybrało 16. Są rozsiane po całym kraju. Zgłoszone przez lokalne społeczności, urzędy, organizacje i osoby indywidualne dowodzą, że drzewa mogą być doceniane, wspominane i kochane. Są ważnym elementem kultury, historii i krajobrazu.

Są to: dąb Chrobry w Białobrzegach, dąb Grot w Dęblinie, dąb Bolesław w Gościnie, lipa Drzewo Wolności w Jastrzębiu Zdroju, buk Anton w Katowicach-Giszowcu, platan w Koźminku, topola Holy w Łodzi, brzoza w Michałowie, wiąz w Poniszowicach, lipa Witula w Przyszowicach, Dąb Goduli w Rudzie Śląskiej, kasztanowiec Franek w Rydzewie, lipa w Stanicy, Jabłoń Miłości we Wrocławiu, Dąb Napoleona w Zaborze, dąb Eliasz w Żytnej.

Od ośmiu lat Klub Gaja realizuje projekt Święto Drzewa (http://klubgaja.pl/swieto_drzewa/), który owocuje bardzo różnorodnymi działaniami podejmowanymi przez kilkaset tysięcy uczestników w całej Polsce. Sadzimy nowe drzewa, ale chcemy też dbać o te, które są. Nie zawsze wizje gospodarzy i właścicieli terenów sprzyjają drzewom. Są narażane na niefachowe przycinki, dewastację lub zwykły wandalizm. Tymczasem przynoszą nam tak wiele korzyści, że powinny być pielęgnowane jak najcenniejszy skarb. Konkurs Drzewo Roku ma się do tego przyczynić.

Konkurs Drzewo Roku w Polsce jest częścią międzynarodowego projektu Europejskie Drzewo Roku. Projekt został dofinansowany przez Czeską Fundację Partnerstwo dla Środowiska, Ministerstwo Środowiska Republiki Czeskiej oraz Państwowy Fundusz Środowiskowy Republiki Czeskiej.

Share This:

Comments

comments

Dodaj komentarz