Nagroda dla nauczyciela z koniecpolskiego przedszkola

Klub Gaja rozstrzygnął 1. konkurs „Ucz się z klimatem” dla osób zawodowo i społecznie zainteresowanych rozwijaniem edukacji ekologicznej zgodnie z najnowszymi potrzebami ochrony środowiska.Pogłębienie wiedzy o roli drzew w ekosystemach i ochronie klimatu było głównym celem konkursu.

Zmiany klimatyczne i wynikająca z nich potrzeba adaptacji do gwałtownych przemian jest jednym z priorytetów edukacyjnych w programie Święto Drzewa.

Nadesłano 81 scenariuszy na lekcje dla dzieci i młodzieży w różnych grupach wiekowych, od przedszkola po szkołę ponadgimnazjalną.

Scenariusz Katarzyny Korgól (I miejsce w kat. przedszkola) z przedszkola nr 1 w Koniecpolu, na lekcję wychowania przedszkolnego pozwala dzieciom na obserwację ciekawych dla nich eksperymentów (z balonikami, świecą) i rozpoznawanie zapachów unoszących się w powietrzu. Ciekawą propozycją jest ocenianie tac z ligniną posmarowaną wazeliną, które tydzień wcześniej zostały rozłożone w różnych punktach miasta, takich jak ruchliwa ulica, osiedle mieszkaniowe, park.

Share This:

Comments

comments

Dodaj komentarz