Niespodziewany sponsor z Warszawy pomógł odbudować szkołę w Koniecpolu zniszczoną przez wichurę

Zbigniew Kalinowski z Warszawy zobaczył w telewizji ogrom zniszczeń szkoły w Koniecpolu i postanowił pomóc w remoncie.

Ta historia z pewnością jest godna filmowego scenariusza. 26 lipca potężna wichura zerwała dach ze szkoły w Koniecpolu. Padający deszcz zalał również szkolny korytarz na drugim piętrze oraz salę gimnastyczną, która nie nadawała się do użytku. Straty sięgnęły setek tysięcy zł. Gminy nie stać było na pokrycie wszystkich kosztów, bo Koniecpol z powodu zbyt dużego zadłużenia powstałego podczas kadencji poprzedniego burmistrza, realizuje plan oszczędnościowy.

Ale ten dramat uczniów i nauczycieli ma szczęśliwy i nieoczekiwany finał. Dzięki środkom uzyskanym z ubezpieczenia oraz pieniądzom gminy udało się wyremontować szkołę. Wielkie znaczenie miała jednak pomoc sponsora Zbigniewa Kalinowskiego, właściciela firmy Techno-NICOL.

W poniedziałek otwarto salę gimnastyczną, na której ułożono nową, specjalną wykładzinę. – Dzieci miały wf najpierw na Orliku, a kiedy popsuła się pogoda, to na szkolnych korytarzach. Teraz nie kryją radości – mówią radni i jednocześnie nauczyciele, Wojciech Skrobich oraz Gwidon Jelonek, którzy wspólnie z dyrektorem szkoły, Przemysławem Wojciechowskim wystąpili do Rady Miejskiej o nadanie honorowego obywatelstwa Koniecpola, Zbigniewowi Kalinowskiemu. Uchwałę przyjęto jednogłośnie, a obywatelstwo ma zostać wręczone 16 grudnia podczas oficjalnego otwarcia wyremontowanej sali. A sponsor wzruszony honorowym obywatelstwem, być może wyremontuje również szkolną toaletę.

źródło dziennikzachodni.pl/

Share This:

Comments

comments

Dodaj komentarz