PIŁKA NOŻNA. Pilica Koniecpol faworytem w okręgówce

W sobotę rozpoczyna się rundy wiosenna rozgrywek w częstochowskiej okręgówce. Wśród głównych faworytów do awansu wymienia się Pilicę Koniecpol oraz lubliniecką Spartę

Drużyna z Koniecpola w 17 kolejkach rozegranych jesienią zgromadziła 42 punkty. Druga w tabeli Sparta ma w dorobku o cztery „oczka” mniej. Potem już jest przepaść. Trzeci Lot Konopiska traci do Pilicy aż 12 punktów, czwarty MLKS Woźniki ma stratę 13 punktów. Optymizm w ekipie lidera nie powinien więc dziwić.

– Mamy zamiar wygrać ligę – mówi wiceprezes Pilicy Waldemar Bugaj. – Cóż nam pozostało?

W drużynie Pilicy nastąpiło sporo zmian. Przed rundą wiosenną działaczom z Koniecpola udało się pozyskać kilku nowych zawodników. Z Myszkowa przeszli: Piotr Trepka, Bartosz Zachara i Tomasz Nowak. Wrócił także Sebastian Siwek z Korony Kielce. – Jesteśmy dobrze przygotowani do rozgrywek – zapewnia Bugaj. – Będziemy walczyć o każdy punkt.

Pełna mobilizacja panuje także w Sparcie Lubliniec. Drużyna, jak zapewnia trener Tomasz Maniura, postara się zrobić kibicom miłą niespodziankę.

– Spróbujemy odrobić stratę do Pilicy – mówi szkoleniowiec Sparty. – Mamy ciekawy skład, pojawiło się u nas kilku nowych zawodników. Sumiennie przepracowaliśmy zimową przerwę, postaramy się to udowodnić na boisku.

Ciekawie wygląda sprawa na dole tabeli. W najgorszej sytuacji są zawodnicy Naprzodu Ostrowy, którzy jesienią zgromadzili tylko 9 punktów. Niemniej jednak różnice pomiędzy zespołem zajmującym 9. i 15. miejsce nie są wielkie, zatem wszystko wskazuje na to, że runda wiosenna będzie niezwykle ciekawa.

W XVII kolejce zagrają: Naprzód Ostrowy – Pilica Koniecpol, Jedność Boronów – Unia Kalety, Pogoń Blachownia – Sparta Lubliniec, Lotnik Kościelec – Polonia Poraj, Płomień Kuźnica Marianowa – Znicz Kłobuck, Lot Konopiska – KS Panki, Pogoń Kamyk – Liswarta Popów. Mecze w sobotę o godz. 16. W niedzielę jedno spotkanie. O godz. 11 Raków II Częstochowa podejmować będzie MLKS Woźniki.

źródło czestochowa.gazeta.pl

Share This:

Comments

comments

Dodaj komentarz