Policja z Koniecpola zatrzymała nieletnich fałszerzy

Policjanci z Koniecpola zatrzymali trzech młodych mieszkańców powiatu częstochowskiego, którzy produkowali i wprowadzali w obieg banknoty 50 złotowe. Jak ustalono, jeden z zatrzymanych, 17-letni chłopak, wykorzystując komputer ze skanerem wyprodukował kilka 50 złotowych banknotów. Te banknoty przekazał kolegom celem wprowadzenia w obieg. Jeden z nich,15-letni kolega zakupił w sklepiku szkolnym batonik, płacąc fałszywką. Drugi zapłacił fałszywką w innym sklepie.

 

20 grudnia w jednym  ze sklepików w szkole w powiecie częstochowskim, 15-letni chłopiec zakupił batonik, płacąc za niego banknotem 50 złotowym.  Sam banknot wzbudził podejrzenie sprzedających do tego stopnia, iż powiadomiono policje. Nieletni został zatrzymany. Jak się okazało, banknot otrzymał od dwa lata starszego kolegi, który   ” założył ”  wytwórnię fałszywych banknotów. 17-latek, przy użyciu komputera ze skanerem wyprodukował kilka 50 złotowych banknotów.  Fałszywki dawał kolegom do wprowadzenia w obieg.
17-letni mieszkaniec powiatu częstochowskiego odpowie  za produkcję fałszywych banknotów za co grozi mu kara od 5 do 25 lat pozbawienia wolności. Jego 17-letni kolega odpowie za wprowadzanie fałszywek do obiegu a  nieletni odpowie przed Sadem Rodzinnym i dla Nieletnich.

źródło http://www.czestochowa.slaska.policja.gov.pl/

Share This:

Comments

comments

Dodaj komentarz