Policja zatrzymała trzech przestępców, którzy grozili śmiercią mieszkance powiatu

Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością p-ko Mieniu częstochowskiej komendy oraz funkcjonariusze z Koniecpola zatrzymali trzech sprawców rozboju na jednej z mieszkanek powiatu częstochowskiego.

Młodzi przestępcy na pomysł łatwego zdobycia pieniędzy wpadli w trakcie nocy sylwestrowej. Grożąc kobiecie pozbawieniem życia, zażądali 150 tysięcy złotych.

Trzech mieszkańców powiatu częstochowskiego wspólnie postanowiło zdobyć większą sumę pieniędzy. W sylwestrową noc wpadli na pomysł wymuszenia pieniędzy od jednej z mieszkanek powiatu częstochowskiego.

 

3 stycznia przystąpili do realizacji planu. Rzucając kamieniem w okna domu należącego do pokrzywdzonej, sprawcy w załączonym liście żądali 150 tysięcy złotych. Zagrozili kobiecie śmiercią, jeśli nie przekaże im wskazanej kwoty.

W załączonej też instrukcji, młodzi przestępcy wyznaczyli dzień i miejsce złożenia pieniędzy. W tym też czasie powiadomieni policjanci zorganizowali zasadzkę. W trakcie pobierania woreczka z ” pieniędzmi ” w ręce policjantów wpadł 20-letni mężczyzna.

Jak się okazało, miał on dwóch wspólników – 19-latka oraz 17-letniego mieszkańca powiatu częstochowskiego. Wspólnicy zostali też szybko zatrzymani. Dwaj dorośli przestępcy usłyszeli zarzut usiłowania wymuszenia rozbójniczego, za co grozi im do 10 lat pozbawienia wolności. Zostali objęci dozorem policyjnym.

Nieletni sprawca odpowie przed Sądem Rodzinnymi dla Nieletnich.

źródło: http://czestochowa.naszemiasto.pl/

Share This:

Comments

comments

Dodaj komentarz