Przewozy Regionalne obniżają ceny biletów na linii Częstochowa – Kielce

Świętokrzyski oddział Przewozów Regionalnych wprowadza nową ofertę taryfową „Tani Bilet” obowiązującą na linii Częstochowa – Koniecpol – Włoszczowa – Kielce. Niższe są ceny zarówno biletów jednorazowych, jak i miesięcznych.
Trasa z Częstochowy w kierunku Kielc należy do tych wyjątków, których nie obsługują Koleje Śląskie, lecz nadal Przewozy Regionalne. Przy tym przewoźniku pozostały bowiem tzw. połączenia stykowe, czyli między województwem śląskim a ościennymi.

Linia do Kielc przechodzi obecnie generalny remont, czego efektem jest już teraz krótszy czas jazdy. Np. w relacji Częstochowa – Koniecpol wynosi on dla pociągów zatrzymujących się na każdej stacji ok. 50 min, podczas gdy przed remontem sięgał 1,5 godz. Tym samym kolej może powalczyć o pasażerów, którzy w ostatnich latach przesiedli się do autobusów. Te pokonują trasę z Częstochowy do Koniecpola w czasie 50-70 min, ale wiele zależy od warunków drogowych. W Częstochowie przebudowywany jest wiadukt nad DK1 na Aniołowie, a wkrótce rozpocznie się remont ul. Warszawskiej.

Przewozy Regionalne chcą też konkurować cenowo: oddział świętokrzyski przewoźnika przygotował specjalny, niższy cennik. I tak bilet jednorazowy normalny z Częstochowy do Koniecpola kosztuje teraz 8,90 zł. Dla porównania: w PKS-ie zapłacimy 10,50 zł, a w prywatnych busach 8 zł. Zdecydowanie na korzyść pociągu przemawiają ceny biletów miesięcznych: kosztują 208 zł, podczas gdy w busach 272 zł, a w PKS 340 zł.

Pociągów jest jednak mniej niż autobusów: sześć dziennie.

źródło czestochowa.gazeta.pl

Share This:

Comments

comments

Dodaj komentarz