Relacja z II pikniku „Wszystkie dzieci są bezpieczne”

W dniu 3 czerwca 2012r. już po raz drugi w Koniecpolu z inicjatywy Radnego Rady Miejskiej Ryszarda Suligi odbył się festyn z okazji Dnia Dziecka, którego współorganizatorami byli mieszkańcy dzielnicy Słowik, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Częstochowie, Komenda Miejska Policji w Częstochowie, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Częstochowie. Piknik Rodzinny pod hasłem „Wszystkie dzieci są bezpieczne” zorganizowany został w celu popularyzacji wśród dzieci i młodzieży przepisów ruchu drogowego, bezpiecznego zachowania się na drodze oraz prawidłowej techniki jazdy rowerem i motorowerem. Na terenie boiska sportowego rozłożono miasteczko ruchu drogowego, na którym egzaminatorzy WORD Częstochowa  oraz funkcjonariusze Sekcji Ruchu Drogowego KP w Częstochowie przeprowadzili  egzaminy na kartę rowerową i motorowerową.

Podczas imprezy dzieci i młodzież gimnazjalna mogli sprawdzić swoją wiedzę z przepisów bezpieczeństwa ruchu drogowego i wziąć udział w konkursie z BRD przeprowadzonym przez funkcjonariuszy z Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie. Przeprowadzenie konkursu w formie prac rysunkowych i pytań testowych dotyczących przepisów ruchu drogowego oraz wykonanie zadań po torze sprawnościowym były formą zabawową i kształcącą, pogłębiającą wiedzę komunikacyjną młodych uczestników ruchu drogowego.

Ponadto atrakcją dla dzieci i ich opiekunów były przejażdżki konne, bryczką, pokazy tresury psa policyjnego, straży pożarnej, żużlowców z CKM Włókniarz, quadów oraz szkolenie z zakresu pomocy przedmedycznej. Dużym zainteresowaniem cieszył się symulator zderzeniowy, na którym można było zaobserwować zachowanie jadącego pojazdem zapiętego pasami podczas uderzenia z przeszkodą stałą przy prędkości 14 km/h. Organizatorzy przygotowali dla młodych uczestników festynu poczęstunek ( napoje, słodycze, kiełbaski z rożna oraz grochówkę) oraz upominki, które podarowali ludzie dobrego serca. Wszyscy uczestnicy festynu mogli obejrzeć występy dzieci i młodzieży szkolnej, orkiestr dętych z Koniecpola, Lelowa i Dąbrowy Zielonej, Zespołu Pieśni i Tańca „Częstochowa”, Radomszczańskiej Orkiestry Podwórkowej, zespołów Massfonia, SensiMilion, Vis a vis z Michałowa.

Organizatorzy festynu serdecznie dziękują wszystkim za okazaną pomoc w zrealizowaniu przedsięwzięcia.

Share This:

Comments

comments

Dodaj komentarz