W Starym Koniecpolu grasował złodziej

W zatrzymaniu złodzieja, który okradł 66-letnią mieszkankę Starego Koniecpola pomogli mieszkańcy tej miejscowości, którzy przekazali policjantom dokładny rysopis przypuszczalnego przestępcy, który chodząc ulicami tej miejscowości, prosił ludzi o pieniądze.

W czwartek rano, mieszkanka Starego Koniecpola (gm.Koniecpol) powiadomiła o kradzieży pieniędzy z torebki pozostawionej w otwartym domu. Złodziej wykorzystał chwilową nieuwagę 66-letniej kobiety i po cichym wejściu do mieszkania, okradł ją. Policjanci rozpytując sąsiadów i mieszkańców Starego Koniecpola ustalili, iż krótko przed tym zdarzeniem, po miejscowości chodził młody mężczyzna, który prosił o pieniądze.

Dysponując rysopisem, funkcjonariusze sprawdzali ulice w pobliskim Koniecpolu i okolicach. Dzięki temu, na targowisku w Koniecpolu zatrzymano 17-latka, którego wygląd zgadzał się z rysopisem. Okazał się nim obywatel Rumunii, zamieszkały w Piotrkowie Trybunalskim. Za kradzież grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności. Policjanci sprawdzają także czy mężczyzna nie dokonał innych przestępstw.

źródło Policja Częstochowa

Share This:

Comments

comments

Dodaj komentarz