Wybory kobiet – wsparcie dla przyszłych polityczek

Zbliża się jesień, a z jesienią wybory samorządowe! Czas na to, by dzięki skutecznym kampaniom wyborczym, kompetencjom i wsparciu społecznemu liderki mogły zająć kluczowe miejsca na scenie politycznej. Liczba kobiet w polityce jest wciąż niewystarczająca, by zmienić dyskurs, perspektywę i priorytety polityczne. Kobiety stanowią ok 54 % społeczeństwa, jednak zajmują tylko niecałe 19 % miejsc w organach władzy lokalnej. Tymczasem ze względu na odmienność doświadczeń kobiet i mężczyzn, koniecznym jest, by kobiety miały taki sam wpływ na politykę wnosząc tzw perspektywę kobiecą tam, gdzie podejmowane są ważne decyzje.

Dlatego też Stowarzyszenie Aktywne Kobiety i Śląska Przedwyborcza Koalicja Kobiet zapraszają do udziału w projekcie „Wybory Kobiet”, którego celem jest profesjonalne przygotowanie kandydatek do zajęcia stanowisk politycznych i zwiększenie ich szansy na wygraną w nadchodzących wyborach. Projekt ma charakter ponadpartyjny; zapraszamy Panie ze wszystkich frakcji i takie, które kandydować będą niezależnie. Jakie wsparcie oferujemy? Wyjazdowe szkolenia na temat sytuacji kobiet w polityce, wystąpień publicznych i kreowania wizerunku, planowania kampanii wyborczej oraz wykłady na temat samorządu. Osoby, które wezmą udział w projekcie otrzymają możliwość korzystania z regularnych bezpłatnych konsultacji ekspertów i ekspertek ds. marketingu politycznego i komunikacji społecznej oraz otrzymają wsparcie Ponadpartyjnego Kobiecego Sztabu Wyborczego podczas prowadzenia swojej kampanii. Po wyborach wszystkie uczestniczki projektu zapraszamy do członkostwa i udziału w spotkaniach Śląskiego Klubu Kobiet w Polityce, gdzie prowadzone będą dalsze szkolenia dla liderek, dyskusje panelowe i współpraca w ramach sieci.

Zgłoszenia przyjmowane są do 22 sierpnia pod adresem: agata.olejniuk.sak@gmail.com. Szczegóły i terminy znajdują się na stronie: www.aktywnekobiety.org.pl, pod tel 32 266 16 72. Projekt współfinansowany jest przez Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

Serdecznie zapraszamy!
Stowarzyszenie Aktywne Kobiety oraz Śląska Przedwyborcza Koalicja Kobiet

Share This:

Comments

comments

Dodaj komentarz